Kollégánk Bakuban járt...
Olvas
Cégünk több területen nyújt szolgáltatásokat, hogy minden gazdálkodó a legmodernebb technológiával támogathassa termelését
Miként csökkenthetem a termelési költségeimet nagy felbontású drón adatok és vegetációs térképek segítségével?
Miként csökkenthetem a termelési költségeimet műholdas adatok segítségével vagy a drón adatokkal történő kombinálással?
Hogyan növelhetem a terméshozamot drón- vagy műholdas adatok segítségével?
Honnan tudhatom meg, hogy földjeim mely részei termelnek kevesebbet a vártnál?
Hogyan tudok hatékonyabban öntözni a felhasznált adatok segítségével?
Mekkora terméshozamra számíthatok a földjeimről? Hol, melyik rész, hogyan fog várhatóan teljesíteni?
Hol és milyen beavatkozást szükséges alkalmaznom? A feltérképezett mezőgazdasági tábla melyik részét érdemes kezelni az egész tábla helyett?
Hogyan tudok információt kapni a káresemények, pl. vadkár, aszály, belvíz területi kiterjedéséről?
A Biotechnológiai Divízióban nagy hagyományokkal rendelkezünk a biostimulánsok fejlesztése és a monitoring módszerfejlesztés terén. Minden tevékenységünket és ajánlásunkat a HMKÁ-val összhangban végezzük, amelyet iránymutatónak tartunk.
A növénybiológiához és az agrárinformatikához kapcsolódó területeken szerzett tudásunk és tapasztalatunk lehetővé teszi, hogy mindig az adott felmerülő problémára adjunk személyre szabott megoldást. Pontosan tudjuk, hogy nincs két egyforma terület, illetve nincs két egyforma igényű gazda sem, így minden esetben partnerünk pontos igényeire válaszolunk szolgáltatásainkkal.
A terepen történő talaj- és növénymintázási, valamint a drón- és műholdadatokkal történő állapotfelmérési tapasztalatok mellett csapatunk tagjai több területen is naprakész szaktudással és információkkal rendelkeznek, így többek között a növénybiológia, agrárinformatika, mikrobiológia, illetve az analitikai kémia területén is.
Az elmúlt években csapatunk szántóföldi, kertészeti, ültetvényi, valamint erdészeti környezetben is végzett szolgáltatást partnereink részére, különböző növénykultúrák célzott termésnövelése érdekében.
Csoportunk saját dróneszközparkkal rendelkezik, valamint ezen felül fejlett térinformatikai, mikrobiológiai és analitikai laborral, amelyek lehetővé teszik a terepi minták és adatok gyors és pontos elemzését.
Csapatunk folyamatosan fejleszti a saját MI alapú modelljeit a minél pontosabb elemzésekhez, amelyeket minden esetben az aktuális munkához igazít. A fejlesztések Open Source környezetben zajlanak minden esetben. A modern informatika megoldásait alkalmazzuk a képfeldolgozásnál, a terepi minták és-, laboradatok kombinált elemzésénél.
Válasszuk ki közösen, melyik a megfelelő szolgáltatás Önnek!
“A drónos monitoring, térinformatikai elemzés és a levélanalízis lehetővé teszi, hogy részletes képet kapjunk az aszály sújtotta területekről, és megtudjuk, hogyan reagálnak rá a növényeink. Az így nyert információk alapján hatékonyabban tudtunk tervezni, és csökkenteni a kockázatokat.”
KUJÁNI TANYA
„A GRANOFARM EIP AGRI csoportunk kutatás-fejlesztési tevékenységében fontos a precíziós szemlélet. A kísérleti növényállományunkról a naprakész információkat, drónos felvételek kiértékelésével értük el, amelyben nélkülözhetetlen és professzionális segítséget adott a Bay Zoltán Kutatóközpont csapata.”
AGROGEO Kft.
Informálódjunk együtt